Jaki krem na zimę do twarzy

W tym roku zima jak dotąd była dla nas bardzo łaskawa. Temperatury rzadko spadały zdecydowanie poniżej zera co zdecydowanie ułatwiało codzienną pielęgnację naszej cery, która w zasadzie niczym nie różniła się od tej dotychczasowej (jesiennej). Niestety szybko spadająca temperatura wymusza na nas zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń.

Pierwszą a zarazem najistotniejszą zmianą jaką powinnyśmy dokonać w codziennej pielęgnacji to zamiana kremu nawilżającego na półtłusty lub tłusty. Kosmetyki nawilżające owszem mają zdecydowanie lżejszą formułę nie mniej jednak zawierają dużo substancji nawilżających i oczywiście wodę. A niestety woda w kontakcie ze skórą zwłaszcza zimą nam nie służy.

W okresie zimowym starajmy się dostarczać wodę organizmowi, w tym skórze, głównie w postaci płynu dostarczanego doustnie lub kremu nawilżającego ale aplikowanego na noc. Nakładając krem nawilżający na skórę i wystawiając ją na działanie niskich temperatur - mrozu zdecydowanie łatwiej o odmrożenia a w najlepszym wypadku o mocne podrażnienia, przesuszenie, pękanie skóry a w przypadku cer naczyniowych pojawienie się dodatkowych niechcianych pajączków.

Dbajcie również o to by stosowane przez Was kremy zawierały filtry ochronne. Słonko zimą choć czasem nie pozorne może wyrządzić wiele szkody. Na rynku trudno jest znaleźć krem, który w swoim składzie na pierwszym miejscu nie zawiera wody, dlatego też dbajmy o to by przynajmniej w jego składzie nie występowała gliceryna jako drugi z wiodących jego składników. Takie bowiem zestawienie jest bowiem niekorzystne dla skóry.

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst