Jaki krem na zimę do twarzy

W tym roku zima jak dotąd była dla nas bardzo łaskawa. Temperatury rzadko spadały zdecydowanie poniżej zera co zdecydowanie ułatwiało codzienną pielęgnację naszej cery, która w zasadzie niczym nie różniła się od tej dotychczasowej (jesiennej). Niestety szybko spadająca temperatura wymusza na nas zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń.

Pierwszą a zarazem najistotniejszą zmianą jaką powinnyśmy dokonać w codziennej pielęgnacji to zamiana kremu nawilżającego na półtłusty lub tłusty. Kosmetyki nawilżające owszem mają zdecydowanie lżejszą formułę nie mniej jednak zawierają dużo substancji nawilżających i oczywiście wodę. A niestety woda w kontakcie ze skórą zwłaszcza zimą nam nie służy.

W okresie zimowym starajmy się dostarczać wodę organizmowi, w tym skórze, głównie w postaci płynu dostarczanego doustnie lub kremu nawilżającego ale aplikowanego na noc. Nakładając krem nawilżający na skórę i wystawiając ją na działanie niskich temperatur - mrozu zdecydowanie łatwiej o odmrożenia a w najlepszym wypadku o mocne podrażnienia, przesuszenie, pękanie skóry a w przypadku cer naczyniowych pojawienie się dodatkowych niechcianych pajączków.

Dbajcie również o to by stosowane przez Was kremy zawierały filtry ochronne. Słonko zimą choć czasem nie pozorne może wyrządzić wiele szkody. Na rynku trudno jest znaleźć krem, który w swoim składzie na pierwszym miejscu nie zawiera wody, dlatego też dbajmy o to by przynajmniej w jego składzie nie występowała gliceryna jako drugi z wiodących jego składników. Takie bowiem zestawienie jest bowiem niekorzystne dla skóry.

Podziel się!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst