Komórki macierzyste zastosowanie w kosmetyce

Przemysł kosmetyczny rozwija się niezwykle szybko i prężnie, proponując nam coraz ciekawsze rozwiązania i produkty , których cel jest jeden odmłodzić i opóźnić procesy starzenia. Zadanie jest bardzo ambitne zważywszy iż starzenie się jest procesem naturalnym i wpisanym w jestestwo człowieka. Proces starzenia w pewnym sensie rozpoczyna się już w momencie narodzin. Jeśli chodzi o starzenie się skóry rozpoczyna się on przeważnie w momencie osiągnięcia przez człowieka wieku około 21 lat. Należy jednak zauważyć iż jedne typy cer starzeją się szybciej inne wolniej. Duży wpływ na szybkość starzenia się mają uwarunkowania genetyczne jak i środowiskowe. To w jaki sposób się odżywiamy, jaki prowadzimy tryb życia odbija swoje piętno na naszej skórze .

Przełomem w walce z postępującym starzeniem się są komórki macierzyste. Przeprowadzone dotąd badania napawają optymizmem. W związku z czym przemysł kosmetyczny chętnie po nie sięga i wypuszcza na rynek kolejne produkty zawierające komórki macierzyste.

Siła komórek macierzystych tkwi w tym iż są one najbardziej pierwotnymi komórkami budującymi organizm czy to rośliny , zwierzęcy czy ludzki. Posiadają one zdolność do samo odnawiania się jak również różnicowania się i specjalizowania się w poszczególne typy komórek potomnych. Kosmetologia więc sięgnęła po ich niesamowite właściwości i wykorzystuje je zarówno w zabiegach przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych jak również do produkcji kremów. W gabinetach medycyny estetycznej wykorzystuje się komórki macierzyste pochodzące z krwi pacjenta przy mezoterapii igłowej. Są one bardzo dobrze tolerowane przez organizm gdyż są jego naturalnym elementem. Wykazują one niebywałą skuteczność w walce ze zmarszczkami a także w procesach odnowy skóry. Stymulują one skórę do produkcji kolagenu i elastyny jak również w znaczący sposób spowalniają procesy starzenia się.

Jak już wspomniałam na rynku dostępne są również produkty kosmetyczne w postaci głównie kremów do twarzy które w swoim składzie zawierają komórki macierzyste. Należy jednak uczciwie napisać iż nie są to żywe komórki macierzyste a tylko pozyskane z nich ekstrakty. Jest to z całą pewnością spowodowane tym iż zabrania tego ustawa o kosmetykach , która jednoznacznie zabrania stosowania substancji biologicznie aktywnych pochodzenia zwierzęcego i ludzkiego w kosmetykach. W związku z tym ekstrakty komórek pochodzenia roślinnego zawarte w kremach są pochodzenia roślinnego. Należy również powiedzieć iż ich skuteczność jest nadal podważana i jak dotąd jej skuteczność nie jest w 100 procentach potwierdzona.

Jedno można powiedzieć z całą pewnością komórki macierzyste są niezaprzeczalnie wielkim przełomem w pielęgnacji skóry i wielką jej przyszłością co z pewnością pokarzą kolejne lata. To w jakim zakresie zechcecie Państwo z nich korzystać zależy tylko i wyłącznie od Was.

 

 

Podziel się!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Autor: MoniaG15:59 08-10-2019

Ludzie jak w tym kraju ma byc dobrze jak wy w kolko wybieracie miedzy tyfusem, a cholera. Ida wybory a wy ciagle glosujecie na sondaze, a nie tak jak wam intuicja podpowiada. Sondaze sa naciagane, to zwykla socjotechnika. Zrozumcie, ze trzeba w koncu wywalic komuchow POPIS z sejmu i wtedy tu bedzie normalnie. Oni nie sluza naszemu krajowi - jedni podnozki Brukseli, drudzy podnozki USA. Im chodzi tylko i wylacznie o wladze. Zycie w splendorze i luksusach przez kolejne 4 lata na koszt podatnikow.

Zrozumcie, ze PIS nie daje wam 500+ z troski o was, czy o wasze dzieci. To jest zwykle kupowanie glosow i to jeszcze waszymi pieniedzmi. Tak placicie za to w podniesionych kolejnych podatkach i daninach. Zrozumcie ze dobrobyt buduje sie obnizajac podatki, a nie rozdajac pieniadze.

Ja chce zyc godnie ze swojej pensji, a nie dostawac jekies grosze od panstwa. Jest jedna partia ktora chce obnizac podatki, nie dawac, ale i tez nie zabierac, ale ja wam nie bede mowil na kogo glosowac. Powiem wam, na kogo nie glosowac - trzeba pogonic POPIS! I trzeba ruszyc sie z domu i isc na wybory. Nie patrzcie na sondaze. Namowcie cala rodzine i idzcie glosowac przeciwko POPIS. Te szkodniki niszcza Polske od ponad 2o lat pod roznymi nazwami. Biedy nie da sie zniesc ustawa tak jak to Kaczynski planuje poprzez podniesienie placy minimalnej. Niezbyt inteligentni juz sie ciesza, ze beda wiecej zarabiac, ale przeciez nie pomysla, ze np szef piekarni bedzie musial podniesc pensje piekarzom i chleb bedzie kosztowal 8zl. I tak samo w kazdej innej branzy. Dlaczego nie mozna podniesc skandalicznie niskiej kwoty wolnej od podatku, a wydaje sie miliardy na 500+ ? Dlaczego ta banda z Wiejskiej ma kwote wolna od podatku w wysokosci 30000 a my 10 razy mniej? To nie jest ani dobre prawo, ani sprawiedliwosc. Kopiujcie ten komentarz i wklejajcie na swoim facebook-u, twitterze i gdzie tylko sie da.

Odpowiedz

Dodaj swój komentarz

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst