Depilacja woskiem

Depilacja , przypominamy sobie o niej najczęściej wczesną wiosną kiedy zrzucamy z siebie ciężkie ubrania i zastępujemy je zdecydowanie lżejszą odzieżą, która dodatkowo odsłania nieco więcej elementów naszego ciała. Stąd też z pewnością wynika zdecydowanie większa w tym okresie nasza dbałość o nogi, pachy, czy ręce i oczywiście okolice bikini.

Depilacja woskiem jest bardzo popularna. W salonach kosmetycznych kosmetyczki stosują zarówno wosk kremowy tzw. miękki jaki i wosk twardy. Depilacja z użyciem obu rodzajów wosku jest równie skuteczna. Różnica sprowadza się do wysokości temperatury do jakiej należy podgrzać wosk oraz sposobu jego aplikacji i w przypadku wosku krystalicznego wosk nie pozostawia na skórze uczucia lepkości i łatwo daje się zmyć.

Woski miękkie zwane też kremowymi uważa się za woski gorące co jest dużym błędem jest to co najwyżej wosk ciepły. Temperatura, do której należy go podgrzać przed aplikacją musi zawrzeć się w granicy 37-38 stopni Celcjusza. Ten rodzaj wosku przy dużej dawce ostrożności i doświadczeniu kosmetyczki może być zastosowany w przypadku skór wrażliwych i z delikatnymi naczynkami. Niestety z zabiegu należy zrezygnować gdy na skórze występują duże rozszerzone naczynka i żylaki.

Wosk twardy ma postać kostek lub granulek. W jego przypadku należy go podgrzać przed aplikacją do temperatury około 42 stopni. Należy uważać przy jego nakładaniu by nie oparzyć klientki.

Woski miękkie aplikuje się na skórę za pomocą szpatułek drewnianych bądź metalowych czy aplikatorów z rolką. Najbardziej popularne są szpatułki drewniane choć nie pozwalają one na nałożenie bardzo cienkiej warstwy wosku oraz w ich przypadku utrudniona jest ich dezynfekcja. Dlatego tez powinny być one jednorazowego użytku na co zwracajcie uwagę u kosmetyczki. W przypadku szpatułek metalowych możliwe jest nałożenie bardzo cienkiej warstwy wosku i nie ma problemów z dezynfekcją za to należy być bardzo ostrożnym by nie poparzyć klientki gdyż metal nagrzewa się od ciepłego lub gorącego wosku. Korzystanie z aplikatorów z rolkami jest bardzo higieniczne pod warunkiem iż dla każde klientki mamy osobną rolkę co niestety nie jest standardem. W przypadku wosków kremowych do depilacji będzie potrzebny jeszcze materiał który pozwoli nam zerwać wosk. W przypadku wosku twardego nie stosuje się żadnego materiału a wosk usuwa się w postaci jednego wielkiego płatu.

Wosk nakłada się zawsze na przygotowaną tzn. odtłuszczoną skórę z godnie z kierunkiem wzrostu włosa, a zrywa się wosk wraz z włosami zawsze w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Jeśli nie zastosujecie się do tej złotej w depilacji zasady z pewnością odczujecie ból.

Po zabiegu depilacji bezpośrednio lub nawet kilka dni później warto nałożyć krem, żel lub serum zapobiegające odrastaniu włosów. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Aby złagodzić podrażnienia kosmetyczka z pewnością nałoży preparat łagodzący i wyciszający podrażnienia.

Efekty depilacji za pomocą wosku są bardzo dobre i utrzymują się stosunkowo długo. Depilacja woskiem najczęściej stosowana jest do usuwania zbędnego owłosienia z miejsc intymnych, bikini, nóg rąk, ud czy klatki piersiowej oraz pleców u mężczyzn.

Dostępne na rynku woski dostępne są w rozmaitych kolorach i z różnymi nutami zapachowymi. To na jaki rodzaj wosku i jego zapach się zdecydujecie zależy tylko od Was.  

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst