Aranżacja domu w stylu wiejskim - meblościanki, meble drewniane

Nie każdy jest zwolennikiem nowości. Wiele osób nie preferuje mieszkania w innowacyjnych lokalach, które będą zaaranżowane oryginalnie i wyszukanie. W konsekwencji tego, warto zatem zwrócić uwagę na modny trend stylu wiejskiego. Na czym on polega?

Szczególnie ważnym elementem jest tu rodzaj surowca, z jakiego wykonywane są zestawy meblowe. Najbardziej przydatne okazuje się drewno. Jeśli nie chcemy inwestować w meble drewniane można z powodzeniem użyć gotowych zestawów typu meblościanki w kolorze naturalnego drewna. Materiał ten jest bardzo trwały, wytrzymały i solidny, ale do tego także niesamowicie estetyczny. Pozwala wykreować specyficzny klimat wiejskości, ale niekoniecznie jest to kiczowatość i brak gustu.

Meble drewniane, w jakie warto zainwestować w tym przypadku to między innymi wysokiej klasy podłużne ławy, okrągłe stoły, krzesła oraz komody. Z jednej strony jest to położenie nacisku na stronę wizualną, a z drugiej zwrócenie uwagi na trwałość oraz porządność wykończenia. Dobrze jest zlecić realizację takich elementów meblowych na specjalne zamówienie. Pozwala to zarówno na to, aby zyskać unikatowość designu, jak również zadbać o parametry techniczne. Kompozycje wykonane na zlecenie dają możliwość otrzymania dokładnie tego, co sobie życzymy. Jest to szansa na to, aby dać się ponieść fantazji oraz ruszyć wyobraźnią i przygotować własny projekt, który pozwoli naszemu domowemu zaciszu odznaczyć się na tle szaro-burych wnętrz.

Styl wiejski na miarę dwudziestego pierwszego wieku bazuje w głównej mierze na jakości, dlatego nie ma tu mowy o byle jakim asortymencie. Czasami możliwe jest nabycie interesujących nas kompletów już gotowych. Wystarczy popatrzeć na katalogi proponowane przez renomowane salony czy hurtownie. Ciekawy jest też wariant samodzielnego zestawiania interesujących nas elementów krok po kroku. Osobno stół, osobno regał itd. Wtedy mamy pewność, że stworzymy samodzielnie wszystko według naszych indywidualnych preferencji. Wiejskość stylu polega także na zastosowaniu określonych akcesoriów, a mianowicie – wyrobów rękodzielniczych typu ręcznie tworzone szkatułki, pudełeczka, podstawki pod kubki, ramki na zdjęcia czy inne bibeloty. Dodatkowo warto też ozdobić pokój świeżymi kwiatami czy makatkami, które doskonale wpisują się w tego typu aranżacje.

Zdjęcia

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst