Jak prawidłowo przechowywać lakiery do paznokci

Co najlepiej poprawia humor? Oczywiście zakupy. Jedne z nas lubią kupować buty inne torebki jeszcze inne kosmetyki itd. Ile kobiet tyle pomysłów na zakupy. Dla niektórych z nas najlepszym sposobem na poprawę nastroju jest zmiana koloru paznokci. Przyznajmy fajny i ekonomiczny sposób do tego nie zagrażający naszej sylwetce . Co robić i jak przechowywać lakiery do paznokci, których stałyśmy się szczęśliwą posiadaczką?

Oto pierwsza rada kupujmy lakiery czy emalie do paznokci w małych opakowaniach. Banalne prawda. Takie lakiery mamy szansę szybciej zużyć a więc problem z ich przechowywaniem jakby automatycznie się rozwiąże. Po drugie szczelnie zakręcajcie lakier po jego użyciu. Dostęp do niego powietrza sprawi, iż lakier szybciej będzie wysychał i się rozwarstwiał. Starajcie się by lakier podczas malowania jak najkrócej pozostawał otwarty.

Przechowywaniu lakierów w lodówce mówimy zdecydowane nie. Panuje w niej bowiem temperatura na tyle niska, iż sprzyja rozwarstwianiu się lakieru. Przed każdym użyciem wstrząśnij lakierem. Pozwoli Ci to na ewentualne wyrównanie jego konsystencji co ułatwi aplikację na płytkę paznokciową. Pamiętaj by lakier przechowywać w pozycji pionowej. Poza trwałością pozwoli to uniknąć oblepienia pędzelka. Oprócz tego należy przechowywać buteleczki z lakierem do paznokci w chłodnych tj. w temperaturze około 10 stopni pomieszczeniach nie narażając ich na działanie promieni słonecznych czy sztucznego światła. Z dala od sztucznych źródeł ciepła np. kaloryferów.

Stosując się do tych kilku banalnych i jakże oczywistych zasad będziecie się mogły długo cieszyć się Waszymi ulubionymi lakierami do paznokci.  

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst