Fotoodmładzanie

Fototerpia określana również mianem światło terapii cieszy się obecnie dużą popularnością. Jest to metoda stosunkowo młoda nie mniej jednak pozytywne efekty jej stosowania sprawiły iż systematycznie zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Przyczynił się do tego z całą pewnością postęp technologiczny , który sprawił iż w terapii światłem wykorzystuje się lampy Led. Wąskie widmo światła pochodzące z diod ledowych wytwarza przyjemne ciepło jednak nie przegrzewa tkanek.

Fototerapia to stosunkowo prosty i co ważne bezinwazyjny zabieg wykorzystujący określoną długość fali świetlnej. W trakcie zabiegu emitowana jest określonej długości fali światło , które wnika w głąb skóry wywołując w niej zachodzenie pewnych zjawisk biochemicznych. Działanie światła usprawnia transport substancji aktywnych, odżywczych na poziomie komórek.

W zabiegach kosmetycznych i gabinetach dermatologicznych najczęściej wykorzystuje się światło podczerwone i czerwone, zielone i niebieskie a także fioletowe oraz żółte. Największe korzyści dla organizmu wnosi światło podczerwoene odługości fali (880 nm) gdyż najgłębiej wnika w tkankę a tym samym jego skuteczność jest największa. Światło czerwone o długości fali (640 nm) pobudza mikrokrążenie. Pobudza fibroblasty do syntezy kolagenu , przyspiesza regenerację skóry, opóźnia procesy starzenia, likwiduje obrzęki pod oczami. Światło niebieski jest najskuteczniejsze w walce z trądzikiem młodzieńczym i różowatym oraz bliznami. Ma ono działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Światło zielone (525 nm) działa odprężająco. Poprawia krążenie krwi a więc wpływa pozytywnie na dotlenienie skóry. Światło zielone w połączeniu ze światłem czerwonym przynosi świetne efekty w zwalczaniu cellulitu, rozstępów, likwiduje zmarszczki. Równoczesne oddziaływanie światła czerwonego zielonego i niebieskiego przy dłuższym regularnym oddziaływaniu z powodzeniem zastępuje w kosmetologi botoks.Światło żółte szczególnie sprawdza się przy skórze zwiotczałej, starzejącej się iż fantastycznie stymuluje ją ( pobudza) do produkcji kolagenu.

Zabieg odbierany jest przez osoby z niego korzystające jako bardzo przyjemny. Aby zaobserwować pozytywne zmiany na skórze i w organizmie potrzebnych jest od 6-20 zabiegów w zależności od rodzaju cery i problemu który leczymy. Nie znaczy to że każdy może z niego skorzystać. Występują bowiem pewne przeciwwskazania , które nie pozwalają na zastosowanie fototerapii. Zalicza się do nich : uczulenie na światło, przyjmowanie leków ulegających fotodegradacji, ciąża, nowotwory , padaczka czy porfiria. Wskazaniami zaś do zabiegu terapii światłem są: Leczenie stanów zapalnych skóry, wypadanie włosów i stymulacja do ich wzrostu, cellulit, rozstępy, blizny, trądzik pod różną postacią, depresja, sińce pod oczami, rozszerzone naczynia krwionośne, oparzenia.

Z zabiegów można korzystać w gabinetach kosmetycznych, centrach spa, a także w domu dokonując zakupu odpowiedniej lampy. Wystarczy tylko przestrzegać pewnych zasad bezpiecznego z nich korzystania zawartych choćby w instrukcji urządzenia. Zabieg średnio trwa od 20 – 30 minut i jak już wspominałam jest przyjemny.

 

Podziel się!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst