Masaż limfatyczny

Organizm ludzki to niezwykle złożony mechanizm w którym tylko sprawne funkcjonowanie każdego z najdrobniejszych elementów gwarantuje jego prawidłowe funkcjonowanie. W momencie wystąpienia zaburzeń , niewłaściwego funkcjonowania którego kolwiek z elementów dochodzi do zachwiania tak ważnej równowagi. Wówczas zaczynamy borykać się z różnego rodzaju dolegliwościami . Zaburzenia funkcji skóry, nadmierna otyłość wystąpienie cellulitu to tylko nie które z możliwych niekorzystnych zmian jakie mogą zajść w naszym organiźmie.

Masaż  limfatyczny to jedna z form masażu , którego celem jest poprawa krążenia limfy w organizmie, która jak wiadomo odgrywa niebagatelne znaczenie. Usprawnienie procesu krążenia limfatycznego bardzo pozytywnie wpływa na przemianę materii, którą zdecydowanie usprawnia w efekcie czego komórki tłuszczowe zdecydowanie szybciej się spalają. Drenaż limfatyczny pomaga także na skuteczne pozbycie się nadmiaru wody z organizmu oraz toksyn.

Masaż może być wykonywany manualnie jak również z pomocą specjalnego urządzenia przy wykorzystaniu specjalistycznych głowic wyposażonych w rolki.

Podczas masażu wykonywane są ruchy głaszczące i ruchy koliste a także przypominające pompowanie.Masaż  limfatyczny jest nie tylko przyjemny a także skuteczny pod warunkiem iż wykonywany jest systematycznie i połączony z właściwymi ćwiczeniami fizycznymi i dietą. Jest on ważnym elementem w programach antycellulitowych i wyszczuplających. Regularne korzystanie z zabiegu masażu limfatycznego brzucha pozwoli z czasem zgubić niechcianą tkankę tłuszczową. Stosowany na nogi lub ręce nie tylko pomoże w walce z pomarańczową skórką ale także pomoże , zlikwiduje uciążliwe i bolesne skurcze. Drenaż limfatyczny dotleni całe nasze ciało i w rezultacie poprawi kondycję naszej skóry , która stanie się bardziej jędrna i elastyczna.

Nie mniej jednak warto powiedzieć uczciwie że nie poparty działaniami polegającymi na zdrowej diecie i wysiłku fizycznym nie przyniesie spektakularnych efektów których z pewnością każdy się spodziewa , kto się na niego decyduje.  

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst