Suplementy diety

Suplementy diety to produkty bez których zdecydowana większość osób nie potrafi się obejść. Choć ich dobroczynnego działania na organizm trudno nie docenić to jednak zbyt często przyjmujemy je jak „cukierki”. Niefrasobliwość w przyjmowaniu suplementów może znacznie bardziej nam zaszkodzić aniżeli pomóc, dlatego też choć dostępne są bez recepty warto przed ich przyjmowaniem skonsultować się z lekarzem a przynajmniej z zaufanym farmaceutą. Suplementy bowiem mogą i wchodzą często w interakcję z przyjmowanymi przez nas lekami. Potrafią skutecznie np. obniżyć ich przyswajalność przez organizm lub odwrotnie.

Bardzo często stawiamy suplementy na równi z lekami co jest dużym błędem. Co zatem  różni suplementy  diety od leków skoro często autorzy reklam próbują nam wmawiać, iż ich skuteczność jest równa lekom. Otóż suplementy od leku różni skład i dawka substancji czynnej. Jest ona zawsze znacznie mniejsza od tej zawartej w lekach. Druga dość istotną różnica jest to iż o ich dopuszczeniu lub nie do obrotu decyduje Główny Inspektor Sanitarny a droga ich na sklepowe półki jest znacznie krótsza aniżeli w przypadku lekarstw. Suplementy diety choć często swoim wyglądem przypominają lekarstwa bo mają formę tabletek, kapsułek lub proszków z całą pewnością nimi nie są. Dalecy jesteśmy od odwodzenia Was od sięgania po suplementy diety chcemy tylko Wam pokazać co różni je od lekarstw.

Przyjmowanie suplementów diety jest jak najbardziej uzasadnione musimy jednak zdawać sobie sprawę, iż ich skuteczność uzależniona jest od  dawki, systematyczności i długości ich przyjmowania  a okres ten jest zdecydowanie dłuższy niż w przypadku lekarstw, które zwierają znacznie wyższe stężenia substancji czynnej a co za tym idzie ich działanie jest zdecydowanie mocniejsze i widoczne w krótszym przedziale czasowym.

Po suplementy diety z całą  pewnością warto sięgać ale nie po to by się „leczyć” ale by wspomóc organizm, działać profilaktycznie. Nie można odmówić im dobroczynnego wpływu na organizm nie mniej jednak nigdy nie wolno ich stawiać na równi z lekami i oczekiwać równie spektakularnego działania. Nie zapominajmy także iż przyjmowanie suplementów nie zwalnia nas ze stosowania zróżnicowanego i zdrowego odżywiania, które stanowi podstawę dobrego wyglądu i samopoczucia.

Zdjęcia

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst