Cera naczynkowa - sposoby na walkę z pajączkami

Skóra ludzka jest silnie unaczyniona. Naczynia krwionośne nieustannie kurczą się i rozszerzają. Na skutek działania czynników zewnętrznych bądź niezależnych od nas czynników często dochodzi do ich trwałego uszkodzenia, w wyniku czego powstają tzw.”pajączki”. Fachowa nazwa tego zjawisk to powstawanie teleagienktazji czyli skupiska popękanych naczyń krwionośnych usytuowanych płytko pod skórą. Są one widoczne gołym okiem i stanowią defekt skóry, który sprawia iż skóra nie wygląda zdrowo i atrakcyjnie. Jest to zjawisko, z którym jest niezwykle trudno walczyć. Kruchość naczyń często bowiem uwarunkowana jest genetycznie.

Skóra dotknięta tym problemem nosi miano skóry naczynkowej. Ten rodzaj skóry jest wyjątkowo trudny w pielęgnacji. Skóra mocno i szybko reaguje bowiem na zmieniające się czynniki zewnętrzne. Nie lubi żadnego rodzaju podrażnień. Stąd należy uważać nawet na otarcia związane z wycieraniem twarzy po jej oczyszczaniu. Należy również zadbać o jakość a co za tym idzie i skład kosmetyków do codziennej pielęgnacji skóry. Produkty te powinny być bogate w następujące składniki: arnikę górską , wyciąg z kasztanowca , wyciąg z ruszczyka, witaminę C , miłorząb japoński oraz wzbogacone o substancje łagodzące jak np. d-pantenol . Ich zadaniem jest uszczelnienie i wzmocnienie naczyń krwionośnych.

Jeśli mimo właściwej pielęgnacji skóry problem występuje w takim nasileniu, iż jest on dla nas nieakceptowalny z pomocą przychodzą zabiegi kosmetyczne z użyciem lasera. Te najnowszej generacji nie powodują zaczerwienienia i obrzęków a zatem nie wyłączają nas z tzw. normalnego funkcjonowania. Skorzystać tez można z urządzeń pracujących w oparciu o zjawisko termokoagulacji. Dostarczone do naczynek ciepło powoduje ich zamknięcie. Kolejną metodą skutecznej walki z pajączkami jest sonoforeza. W zabiegu tym wykorzystuje się działanie ultradźwięków. Z ich pomocą kosmetyczka wprowadza substancje wzmacniające naczynka i łagodzące zaczerwienienia. Jednak należy uczciwie powiedzieć, iż ta metoda wymaga od 4 do 6 zabiegów by rezultat był zadawalający.

 

Zdjęcia

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst