Jak dobrać kolor włosów do twarzy

Kobieta zmienną jest. To niezaprzeczalny fakt. Dlatego też od czasu do czasu chce zmian i najczęściej dotyczą one koloru włosów. To jak najbardziej normalna reakcja. Ważne jest tylko to by wybór koloru dobrze przemyśleć. Część kobiet niestety działa pod wpływem impulsu a później tego niestety żałuje. Na szczęście zmiany zawsze można odwrócić choćby poprzez zastosowanie zabiegu depigmentacji (ściągnięcia koloru) co niestety wiąże się z narażeniem włosów na wysuszenie.

Zatem jeśli chcecie odmienić się z pomocą farby do włosów jesteśmy jak najbardziej za pod warunkiem przemyślanej decyzji co do wyboru koloru.

Zatem czym się kierować przy wyborze nowego koloru? Przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Zastanów się czy diametralna zmiana Twojego wizerunku nie będzie Ci przeszkadzała choćby w pracy. Niestety część stanowisk wymaga od nas pewnego „ugrzecznionego” wizerunku. Niestety nadal maksyma mówiąca jak Cię widzą tak Cię piszą jest bardzo aktualna. Zastanów się czy twój nowy kolor będzie harmonizował się z Twoim stylem ubierania się osobowością, charakterem, karnacją. Jeśli żadne z tych czynników Cię nie ograniczają a Ty nadal masz ochotę na mocny szalony kolor to jak najbardziej możesz po niego sięgnąć. Pamiętaj jednak, iż w ekstrawaganckich kolorach dobrze prezentują się osoby „szalone” i ekspresyjne.

Nie mniej ważne przy wyborze koloru jest typ karnacji jaką posiadasz. Ważne są rysy twarzy, twój naturalny kolor włosów, ich rodzaj, a nawet opalenizna bądź jej brak. Pamiętaj, iż zmiana koloru włosów ma nie tylko poprawić Ci nastrój ale ogólnie Twój wizerunek. Dlatego też jeśli jesteś osoba o wyrazistych (ostrych) rysach twarzy najkorzystniejszym wyborem dla Ciebie było by sięgnięcie po któryś z odmieni jasnej palety barw. Złagodzą one Twoje rysy i nadadzą jej bardziej młodzieńczy wygląd. Pozwolą ująć sobie nieco lat. Ciemna paleta barw wyostrza rysy dlatego też najlepiej prezentują się w niej panie o okrągłej twarzy. Ważny jest też rodzaj włosów. Cienkie, naturalnie lekko kręcone czy falowane zawsze lepiej wyglądają w jasnej kolorystyce. Włosy kręcone w odcieniu rudości. Włosy gęste z kolei lepiej prezentują się w ciemnych tonacjach. Jeśli lubisz się opalać i często korzystasz z solarium unikaj włosów blond. Im ciemniejszy kolor skóry tym bardziej pasują do ciebie kolory z ciemnej palety kolorystycznej.

Choć dostępne na rynku farby i szampony koloryzujące są coraz bardziej delikatne i nie powinny wyrządzić dużej krzywdy włosom, dobór koloru warto dobrze przemyśleć. Ma on przecież służyć poprawie naszego wyglądu i naszego samopoczucia . A nie ma chyba nic gorszego niż zobaczyć własne odbicie w lustrze , które nijak ma się do naszych oczekiwań i zamiast ująć nam lat tylko nas postarza.

 

Zdjęcia

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst