Jak dobrać krem do twarzy

Każdy z nas został obdarzony przez naturę konkretnym typem skóry który wymaga indywidualnego podejścia. Kiedy już określimy jej rodzaj warto sięgać po kosmetyki przeznaczone do jej pielęgnacji. Podstawowym z nich wydaje się być oczywiście krem. Jego wybór nie jest łatwy choćby ze względu na różnorodność firm i rodzajów kremów, które one polecają i oferują. Nie warto zwracać uwagi na hasła reklamowe ale na zawarte w kremie składniki. To one bowiem jako jeden z ważniejszych czynników decydują o skuteczności kremu.

Kto i od kiedy powinien stosować kremy? Otóż kremy warto stosować już w okresie dojrzewania. Jednak podstawę stanowi tu właściwe jego dobranie. Osoby młode czyli takie, które nie ukończyły 25 roku życia mogą stosować ten sam rodzaj kremu zarówno na noc jaki na dzień. Osoby które przekroczyły próg 25 lat powinny już różnicować kremy na te używane w ciągu dnia i na noc.

Jeśli chodzi o pielęgnacje skóry w okolicach oczu to osobom młodym od 21 roku życia zaleca się stosowanie żeli pod oczy a od 25 roku życia kremów pod oczy. Oba preparaty różnią się bowiem nie tylko konsystencją ale przede wszystkim składem a to on jest w tej mierze najważniejszy i decydujący o kondycji naszej skóry. To by było na tyle ogólnym zasadom.

Przy wyborze kremu poza typem cery ważny jest wiek i kondycja skóry osoby, która ma go stosować. Osobom młodym i nastolatkom o cerze tłustej polecamy kremy seboregulujące, normalizujące pracę gruczołów łojowych. Osobom o cerze suchej kremy silnie nawilżające i natłuszczające oraz bogate w ceramidy. Posiadaczom cery wrażliwej kremy łagodzące, nawilżające i odżywcze. Z kolei dla cer dojrzałych wskazane są kremy silnie odżywcze, nawilżające, liftingujące.

Korzystanie z kremów to tylko początek drogi do właściwej pielęgnacji . Potrzeba jeszcze zastosowania odpowiedniej diety, wysiłku fizycznego , ograniczenia stresu i systematyczności w zabiegach pielęgnacyjnych . Tylko takie kompleksowe podejście może zagwarantować sukces, ładny wygląd i dobre samopoczucie.  

Podziel się!

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Autor: Paweł13:02 08-02-2016

Bardzo fajne porady

Odpowiedz

Dodaj swój komentarz

Autor: Ewa13:19 08-02-2016

Ja mam cerę tłustą, mam 23 lata jaki krem powinnam stosować?

Odpowiedz

Dodaj swój komentarz

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst