Jak działa fotoodmładzanie?

Od wieków kobiety są gotowe na wiele poświęceń by jak najdłużej zachować atrakcyjny wygląd. O tym jak szybko się starzejemy decyduje wiele czynników. Z pewnością są to predyspozycje genetyczne jak również warunki środowiskowe takie jak tryb życia i odżywiania się jak również zabiegi pielęgnacyjne bądź ich brak.

Jednym z bardzo skutecznych a więc bezinwazyjnych zabiegów, po które możemy sięgnąć w zaciszu gabinetu kosmetycznego jest fotoodmładzanie. Jest to zabieg, po który coraz chętniej sięgają kobiety. Wynika to z pewnością z jego braku inwazyjności po jego wykonaniu już następnego dnia można wrócić do pełnej aktywności i korzystać ze swoich ulubionych kosmetyków.

Zabieg fotoodmładzania kierowany jest do kobiet jak i mężczyzn, które w krótkim czasie, chcą zyskać zdrowy koloryt skóry. Dzięki zabiegowi widoczna jest poprawa kolorytu jak i jędrności skóry. Uniwersalizm zabiegu polega na tym, iż za jednym razem usuwanych jest kilka rodzai defektów skóry. Fotoodmładzanie podczas jednego zabiegu usuwa posłoneczne przebarwienia skóry oraz różnego rodzaju defekty jak piegi, rozszerzone naczynia, pory, rumień oraz płytkie zmarszczki. Jest to zabieg zdecydowanie mniej inwazyjny choćby od mikrodermabrazji czy peelingu chemicznego.

Zabieg przeprowadzany jest za pomocą urządzenia IPL, które emituje różnej długości wiązki światła rozproszone w różnych kierunkach. Urządzenie wyposażone jest w specjalną głowicę z filtrem która pokrywa skórę, na którą uprzednio naniesiono odpowiedniej grubości warstwę chłodzącego żelu wiązki światła. Średnia długości zabiegu wynosi od 20 - 45 minut. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaróżowiona i opuchnięta. Na szczęście owe niedogodności mijają po kilkunastu godzinach. Najbardziej spektakularne efekty uzyskuje się po przeprowadzeniu serii od 2 do 5 zabiegów w cztero do sześcio tygodniowych odstępach czasu. W kilka dni po zabiegu następuje łuszczenie się skóry co jest efektem jak najbardziej zamierzonym.

Zabieg fotoodmładzania jest zdecydowanie bardziej efektowny w przypadku osób o jasnej karnacji co nie znaczy, iż osoby o innym fototypie nie mogą z niej korzystać. Wymaga to tylko zachowania pewnych zasad bezpieczeństwa bo choć zabieg nie jest inwazyjny to, jak każdy inny zabieg występują pewne przeciwwskazania do jego wykonania.

Zabieg najlepiej wykonywać jest późną jesienią i zimą. Związane jest to z koniecznością ochrony skóry po zabiegu przed działaniem na nią promieniowania słonecznego zatem zima to optymalny okres na tego typu zabieg. Największą jego wadą o czym warto powiedzieć jest cena zabiegu. Nie mniej jednak efekty, które się uzyskuje sprawiają, iż łatwiej przychodzi nam przełknąć gorzką pigułkę w postaci ceny zabiegu.

Zachęcamy do rozważenia decyzji dotyczącej foto odmładzania. Jest bardzo skutecznym sposobem na zatrzymanie młodości.

 

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst