Jak pielęgnować cerę suchą?

Posiadaczki skóry suchej muszą zwracać szczególną uwagę na produkty kosmetyczne, po które sięgają. Niestety bardzo często zdarza się tak, iż nawet kosmetyki antyalergiczne dedykowane do skóry wrażliwej okazują się nieodpowiednie. Swoistego rodzaju alternatywą okazują się być zioła. Te można przygotować w zaciszu własnego domowego spa i korzystać z ich dobrodziejstwa. Oczywiście bardzo ważny jest właściwy ich dobór. Chodź są one w 100% pochodzenia naturalnego również mogą podrażnić skórę dlatego też należy zachować dużą ostrożność.

Nowoczesna kosmetyka bardzo chętnie korzysta z ich właściwości i spora część linii kosmetycznych jest właśnie o nie oparta. Obecnie bardzo modne są różnego rodzaju zabiegi w spa oparte właśnie o zioła.

Wracając do skóry suchej i naczyniowej zachęcamy do sięgania po następujące zioła:

Chaber czy bławatek - oba działają przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i ściągająco jak również łagodzą wszelkiego rodzaju podrażnienia.

Kwiat pomarańczy - przede wszystkim tonizuje i pozwala przywrócić skórze fizjologiczne ph. Ponadto regeneruje i uszczelnia naczynia włosowate.

Kwiat lipy - ma właściwości oczyszczające i zmiękczające skórę.

Pietruszka - przywraca skórze równowagę.

Rojnik - z całą pewnością zagoi wszelkie podrażnienia skóry suchej i zmiękczy ją jednocześnie.

Wyjątkowo cienką i delikatną skórę wokół oczu można pielęgnować z pomocą nagietka, kasztanowca, ogórecznika zwyczajnego, czarnego bzu chmielu, miłorzębu japońskiego, awokado czy arniki górskiej. Znajdziecie je również w kosmetykach zarówno o formule kremowej jaki żelowej. W zaciszu domowym możecie z nich przygotować sobie napary czy odwary, kataplazmę czy maski ziołowe. Stosowane doustnie i zewnętrznie z całą pewnością przyniosą oczekiwany rezultat.  

Zdjęcia

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst