Jak pielęgnować twarz?

Podstawą właściwej pielęgnacji cery jest przede wszystkim określenie jej rodzaju. Każdy bowiem rodzaj cery wymaga odmiennego podejścia i traktowania. Niemniej istotny jest również charakterystyczny dla danej osoby tryb życia jaki ona prowadzi, dieta jaką stosuje oraz wiek. Ważny jest również wywiad odnośnie przebytych chorób czy bieżącego leczenia w tym przyjmowanych leków. Wszystkie te informacje są niezwykle istotne w ustaleniu właściwej pielęgnacji zarówno w zakresie pielęgnacji gabinetowej jak i domowej stanowiącej ważny element pielęgnacji niejako kontynuację działań podejmowanych w gabinecie kosmetycznym.

Bardzo istotnym elementem pielęgnacji jest codzienne przeprowadzanie określonych czynności pielęgnacyjnych. Właściwie przeprowadzona codzienna toaleta sama w sobie może znacznie poprawić stan naszej skóry a w konsekwencji nasze dobre samopoczucie.

W przypadku cery tłustej do codziennego mycia twarzy możecie używać żelu. Preparat pomoże skutecznie usunąć nadmiar sebum i nieco zmatowić skórę. W przypadku cery suchej i wrażliwej zdecydowanie bardziej odpowiednimi kosmetykami do codziennej pielęgnacji w tym do demakijażu będzie płyn micelarny bądź mleczko kosmetyczne. Skorzystać można także z musu lub śmietanki kosmetycznej.

Po usunięciu zanieczyszczeń nagromadzonych na twarzy szyi i dekolcie w czasie dnia oraz makijażu koniecznie należy ztonizować skórę. Do tego celu warto sięgać po specjalnie przeznaczone do tego celu toniki. Wybór toniku zależy od rodzaju cery. W drogeriach bez najmniejszego trudu znajdziecie całą gamę produktów dedykowanych określonemu rodzajowi cery. Wystarczy po nie sięgnąć i wypróbować. Nie ma innej skuteczniejszej metody doboru kosmetyków jak ich przetestowanie.

Obecnie odchodzi się od toników na bazie alkoholu, które przy dłuższym stosowaniu przesuszały skórę. Próbujcie kosmetyków naszych polskich producentów jak Ziaja czy Bielenda. Są konkurencyjne cenowo a przy tym bardzo dobrej jakości. Po toniku robimy sobie peeling i tu kolejny raz dobieramy jego rodzaj do rodzaju cery. O peelingach i ich rodzajach napiszę w następnym artykule. Po peelingu kolejny raz tonizujemy skórę i nakładamy krem lub maskę. Jeśli zdecydujemy się na nałożenie obu kosmetyków to pierwsze nakładamy maskę, którą w zależności od rodzaju zmywamy bądź nie i następnie nakładamy krem. Nie należy zapominać o kremie pod oczy. Zalecany jest bezwzględnie dla osób które ukończyły 25 lat. Pielęgnacja twarzy po czterdziestce, pięćdziesiątce, sześćdziesiątce czy nastoletniej wymaga przede wszystkim systematyczności i doboru właściwych preparatów stosowanych w pielęgnacji domowej. To one w zasadniczym stopniu decydują o kondycji skóry w każdym wieku.

Sukces pielęgnacyjny osiągniecie tylko wtedy gdy w podejmowanych przez w Was działaniach będziecie konsekwentni. Rezultaty często wymagają nieco czasu a ich utrzymanie cierpliwości i konsekwencji w codziennej pielęgnacji.   

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst