Jak stosować glinki do twarzy

Która z nas kobiet nie boryka się z problemami skórnymi? Każda cera ma indywidualne dla siebie cechy dlatego też wymaga indywidualnego podejścia. Dla osób ceniących sobie kosmetyki naturalne idealnym wręcz rozwiązaniem będzie korzystanie z glinek występujących w kosmetykach pod różną postacią.

Czym w istocie są glinki. Otóż glinki to skały osadowe pochodzenia organicznego lub nieorganicznego oraz ziemie powstałe na skutek wietrzenia. Glinki zawierają mikro i makroelementy oraz sole, które mają bardzo pozytywny wpływ na pobudzenie skóry. Działanie lecznicze glinek wynika z ich koloidalnego charakteru. Ze względu na swoje pochodzenie są wolne od różnego rodzaju zanieczyszczeń. Zasada działania związana jest z ich właściwościami absorpcyjnymi. Glinka posiada ładunek ujemny w związku z czym przyciąga do siebie cząsteczki o ładunku dodatnim czyli zanieczyszczenia i substancje toksyczne.

Glinki w zależności od swojego pochodzenia i zawartości w swoim składzie przeważającej ilości danych składników mają określony kolor i działanie. Wszystkie bez względu na rodzaj (kolor) posiadają właściwości absorpcyjne, oczyszczające i antyseptyczne. Jednak ze względu na zawartość składników aktywnych przeznaczone są do różnych typów cery. Systematyczne stosowanie glinek w postaci np. masek pod warunkiem ich właściwego doboru gwarantuje efekt wygładzenia i ujędrnienia.

Jeśli już dobierzemy odpowiednią do rodzaju cery glinkę koniecznie należy rozprowadzić ją w plastikowym lub szklanym naczyniu zimną wodą. Użycie za ciepłej wody może wpłynąć destrukcyjnie na właściwości produktu. Przygotowaną glinkę należy nałożyć na twarz pędzelkiem po uprzednim jej zmyciu i z tonizowaniu. Pozostawić na około 15 do 20 minut na następnie zmyć letnią wodą. Tak należy postępować w przypadku glinek proszkowych. Można również zakupić w drogeriach maseczki z glinką o konsystencji pasty bądź żelu. Wtedy należy postępować zgodnie z instrukcją użycia zamieszczoną na opakowaniu. 

Glinki kosmetyczne warto stosować regularnie 1-2 razy w tygodniu.

Glinka zielona świetnie sprawdzi się po zabiegu manualnego oczyszczania twarzy. W warunkach domowych będzie idealnym sposobem na zamknięcie rozszerzonych porów. Sprawdzi się w przypadku pielęgnacji cery tłustej oraz z problem trądziku.

Glinka różowa to mieszanka glinki białej i czerwonej nadaje się idealnie do pielęgnacji skóry przede wszystkim wrażliwej, dojrzałej i skłonnej do alergii.

Glinka czerwona jest przeznaczona do pielęgnacji skóry tłustej i mieszanej a jednocześnie wrażliwej. Z kolei glinka biała do cery suchej i wrażliwej.

 

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst