Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać jesienią?

Jesień choć potrafi być piękna i kolorowa to niestety czas kiedy z powrotem musimy powrócić do ciepłych okryć wierzchnich oraz pełnych butów. Czas wygodnych klapek, letnich sukienek bezpowrotnie mija co niestety dotkliwie odczuwa nasza skóra, włosy i paznokcie.

Spora część z nas przyznaje, iż noszenie czapki sprawia, że włosy się przetłuszczają , skóra w naszych odczuciach staje się jakby bardziej przesuszona, bardziej widoczne stają się przebarwienia posłoneczne a u osób z tendencją do wrastających się paznokci problem ten się nasila. To oczywiście problemy, których przyczyną nie jest jesień ale czas ten sprzyja ujawnianiu bądź nasilaniu się tych problemów.

Jesień to doskonały moment by zadbać o siebie. Warto się zatem poddać się zabiegowi polegającemu na wyrównaniu kolorytu skóry, zabiegowi foto odmładzania, mikrodermabrazji czy też zamykania naczynek pojawiających się na skórze. Zdecydowanie mniejsza ilość i natężenie działania promieni słonecznych sprawia, iż o tej porze roku skóra poddawana zabiegom znacznie szybciej się regeneruje a efekty są bardziej spektakularne. Nie oznacza to wcale, iż nie należy stosować kremów z filtrami ochronnymi, wręcz przeciwnie.

Zdecydowana większość z nas kobiet ale także i mężczyzn ma problem z nierównym kolorytem skóry. Często pojawiają się u nas na twarzy liczne przebarwienia z którymi regularnie przeprowadzany peeling nie może sobie poradzić. W takiej sytuacji sugerujemy poddanie się zabiegowi mikrodermabrazji. Jest to zabieg w zasadzie mało inwazyjny ale przynoszący fantastyczne efekty.

Do wyboru macie dwa rodzaje mikrodermabrazji : korundową lub diamentową. Różnica w zabiegu polega przede wszystkim na rodzaju głowicy użytej do zabiegu – diamentowej lub korundowej. Zabieg ten w zasadzie polecany jest przy każdym rodzaju skóry poza skórą wrażliwą i z trądzikiem różowatym ponieważ jest to zabieg mechanicznego złuszczania naskórka. Poddana zabiegowi skóra zostaje pobudzona . Dokonuje się poprawa mikro krążenia, poprawa jędrności i elastyczności skóry. Zabieg ten nie tylko pozwala nam na uzyskanie młodego zdrowego kolorytu skór ale jest skuteczną bronią w walce z przebarwieniami. Dodatkowo nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. W zasadzie efekt zaczerwienionej skóry ustępuje po kilku godzinach. Poprawia nie tylko wygląd ale i samopoczucie.

Jesienią warto również skorzystać z zabiegu foto odmładzania z użyciem lasera IPL. Zabieg ten pobudza do działania fibroblasty czyli komórki znajdujące się w skórze odpowiedzialne za produkcje tak ważnej dla nas elastyny i kolagenu. Zarówno kolagen jak i elastyna mają niebagatelne znaczenie dla naszej skóry. Ich poziom decyduje o jędrności , elastyczności skóry ( elastyna) , oraz poziomie nawilżenia skóry (kolagen). Efektem zapewnienia niewłaściwego poziomu nawilżenia skóry są między innymi zmarszczki. Istota działania zabiegu foto odmładzania z użyciem światła emitowanego przez laser IPL sprowadza się właśnie do pobudzenia do działania wspomnianych wcześniej białek. Dodatkowo oddziałuje ono również na pracę melanocytów czyli komórek odpowiedzialnych za pigmentację skóry skutecznie usuwając przebarwienia.

Każdy moment jest dobry by zadbać o siebie. Dlaczego więc nie zrobić tego teraz z nadejściem jesieni. Zapewniamy iż zabiegi kosmetyczne poprawiają nie tylko urodę ale i samopoczucie i choćby dla tego warto z nich korzystać.

 

Zdjęcia

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst