Mezoterapia bezigłowa

W walce o atrakcyjny wygląd wiele kobiet jest w stanie ponieść ogromne koszty i nie mam tu wcale na myśli wydatku finansowego. Kobiety potrafią znosić różne niedogodności byle tyko osiągnąć postawiony sobie cel. Naszczęście szybko rozwijająca się technologia sprawia iż coraz więcej zabiegów pilęgnacyjnych i leczniczych wykonywanych w zaciszu gabinetu kosmetycznego jest zupełnie lub prawie zupełnie bezbolesne. O bolesności konkretnych zabiegów trudno się jest wypowiadać choćby z tego względu iz każdy z pacjentów ma inny próg bólu. To co dla jednych jest bezbolesnym zabiegiem inni odczuwają przynajmniej jako dyskomfort nie wspominając o bolesności.

Mezoterapia bezigłowa to jeden z najnowocześniejszych sposobów w walce o zdrowy i atrakcyjny wygląd. Zabieg może być przeprowadzany na różnych obszarach ciała. Może obejmować swoim zasięgiem twarz, ale także skórę głowy, brzuch czy pośladki. Możliwości zabiegu są naprawdę bardzo duże. Wszystko zależy od tego jaki cel chcemy osiągnąć i z jakim problemem trafiamy do kosmetyczki.

Podstawowym , kluczowym zadaniem mezoterapii bezigłowej jest odmładzanie, nawilżanie skóry, rozjaśnianie plam, walka z cellulitem-rozstępami,

rewitalizowanie skóry, normalizowanie jej szczególnie w przypadku skór z problemem trądzikowym, spłycanie zmarszczek, lifting, zahamowania wypadania włosów o różnej etiologii..

Podczas zabiegu mezoterapii bezigłowej wykorzystuje się urządzenia których istota działania wykorzystuje zjawiska fizyczne zachodzące w błonach komórkowych i warstwie rogowej naskórka, które pozwalają na wprowadzanie substancji aktywnych bez konieczności użycia igieł a więc „krwawego” przerwania ciągłości naskórka. Skojarzone działanie zjawiska ultradźwięków oraz elektropolacji zapewnia dużą skuteczność zabiegu. Na obszarze skóry objętej zabiegiem mezoterapii bezigłowej zachodzą zmiany temperatury skóry, zmiany ciśnienia wewnątrz komórkowego. Reakcje te wpływają na pełniejsze wchłanianie dostarczanych podczas zabiegu substancji aktywnych.

Niestety jak każdy zabieg ma swoje ograniczenia. Przeciwwskazaniami do skorzystania z mezoterapii bezigłowej są: ciąża, epilepsja, osteoporoza, trądzik, niewydolność krążeniowa, posiadanie rozrusznika serca lub innych implantów np. aparatów na zęby, wystąpienie stanów zapalnych i gorączki, cukrzyca, aktualne poddawanie się terapii przeciwnowotworowej,czy przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Jeśli jednak kosmetyczka nie stwierdzi wystąpienia przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu przebiega on w następujących etapach:

  1. Zmycie makijażu i tonizacja skóry w obrębie której przeprowadzony będzie zabieg

  2. Wykonanie pilingu. O jego rodzaju decyduje kosmetyczka dobierając go stosownie do rodzaju cery klienta np. kawitacyjny, enzymatyczny czy chemiczny

  3. Dokonanie wyboru odpowiedniego koktajlu substancji aktywnych w zależności od potrzeb skóry i problemu którym objęta została skóra i nałożenie żelu sprzęgającego.

  4. Przeprowadzenie właściwej mezoterapii bezigłowej za pomocą specjalnej głowicy wtłaczającej substancje aktywne.

  5. Nałożenie maski i kremu wykończeniowego.

    Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej mezoterapii. Najlepsze jednak efekty przynosi ona przeprowadzana w serii od 4-10 zabiegów odstępach tygodniowych. Następnie zabieg można powtórzyć raz na miesiąc w celu potrzymania efektów.

    Teoretycznie zabieg można przeprowadzić samemu w domu. Pozostaje jedynie kwestia dostępności profesjonalnych substancji aktywnych tzw. koktajli. Salony kosmetyczne oferują bowiem koktajle o wysokim stężeniu substancji aktywnych , których nie można nabyć w drogeriach.

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst