Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to zabieg , który wywołuje wiele emocji. Słysząc mezoterapia igłowa podświadomie przepełnia nas lęk, boimy się ewentualnego bólu. Samoistnie włącza nam się instynkt samozachowawczy. Rzeczywiście mezoterapia igłowa to zabieg , którego nie przeprowadzimy sami w domu do czego absolutnie nie zachęcam. Warto z niego z całą pewnością korzystać ale jego wykonanie należy powierzyć zaufanej kosmetyczce lub lekarzowi z zakresu medycyny estetycznej.

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na aplikowaniu w głąb skóry substancji -tzw. koktajli odżywczych czy leczniczych za pomocą mikro nakłuć. Często zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym aby zniwelować odczucie dyskomfortu podczas zabiegu. Dzięki mikro nakłuciom wspomniane wcześniej substancje pokonują barierę naskórkową i pod naskórkową i wnikają głęboko do skóry właściwej lub tkanki podskórnej w zależności od głębokości nakłuć które mogą sięgać od 0,5 -4mm w głąb skóry.

Sposobów przeprowadzania mezoterapii igłowej jest kilka a o sposobie przeprowadzenia zabiegu decyduje doświadczona kosmetyczka lub lekarz uwzględniając strefę ciała poddaną zabiegowi a także rezultat jaki chcemy osiągnąć. Przeprowadzić go można za pomocą strzykawki i igły .Takie rozwiązanie umożliwia podanie większej ilości preparatu w konkretne miejsce .W tym przypadku wprawna ręka osoby aplikującej jest bardzo istotna. Drugim sposobem jest skorzystanie z tzw. pistoletu. Takie rozwiązanie pozwala na aplikowanie koktajlu na ostrzykiwanym obszarze skóry na taka samą głębokość. Jak dotąd ostatnią z metod przeprowadzenia mezoterapii igłowej jest skorzystanie z rollera . Dzięki dyskowi z mikro igłami zainstalowanemu na rolce możliwe jest uzyskanie 500 tysięcy mikro nakłuć w ciągu 5 minut zabiegu.

Zanim powiem o zaletach i wskazaniach wspomnę o wadach zabiegu. Należy uczciwie powiedzieć iżzabieg powoduje zaczerwienienia a nawet obrzęki utrzymujące się nawet do kilku godzin po zabiegu. Ponadto w trakcie zabiegu odczuwa się mały bólu a na pewno pewien rodzaj dyskomfortu. Istnieje możliwość powstania wybroczyn i siniaków utrzymujących się nawet do kilku dni .Wadą jest też koszt 1 zabiegu który różni się w zależności od metody i użytego koktajlu a także salonu. Aby mezoterapia igłowa przyniosła spektakularne rezultaty musi być wykonana w serii zabiegów. Jednorazowe poddanie się zabiegowi nie przyniesie spektakularnych rezultatów. Pierwsza faza zabiegów obejmuje zwykle około 4 zabiegi wykonywane w 1-2 tygodniowych odstępach czasowych. W kolejnej fazie wykonuje się 1 zabieg w miesiącu przez 2miesiące. Ostatnia faza to wykonanie 1 zabiegu w odstępach czasowych co 2-6 miesięcy i określana jest manem podtrzymującej . Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są : alergia na składniki zawarte w koktajlach, ciąża i okres karmienia piersią a także nowotwory, choroby metaboliczne i immunologiczne a także miejscowe stany zapalne skóry i opryszczka. Teraz przejdę do wskazań i zalet. Zaletą jest na pewno duża jego skuteczności ,widoczna poprawa stanu skóry jej jędrności , elastyczności i kolorytu. . Wskazaniami do jego wykonania są z kolei: profilaktyka przciwstarzeniowa, walka z cellulitem, wzmocnienie cebulek włosowych a co za tym idzie przeciwdziałanie wypadaniu włosów,walka z trądzikiem i powstającymi w jego wyniku bliznami, rozstępy.

Decydując się na całą serię zabiegów mezoterapii igłowej zyskacie zdrowy atrakcyjny wygląd i dobre samopoczucie. Nie mniej jednak okupione to będzie pewnym dyskomfortem i nie małym wydatkiem , który jednak warto ponieść.

 

 

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst