Piękna cera na wiosnę

Tegoroczna zima była bardzo łagodna, nie mniej jednak u progu wiosny i jej świeżego powiewu warto zadbać o naszą cerę. Taka wzmożona mobilizacja jest jak najbardziej wskazana. Pierwszym krokiem powinno być przeprowadzenie pilingu. Jego rodzaj dobieramy do rodzaju cery jaką mamy. I tak panie o cerach wrażliwych powinny sięgnąć po pilingi enzymatyczne lub udać się na wykonanie pilingu kawitacyjnego do salonu kosmetycznego. W przypadku cer tłustych, grubych sięgamy po pilingi drobnoziarniste do twarzy. Wyrównanie kolorytu skóry jest bardzo ważne. Po wykonaniu pilingu dokonujemy tonizacji skóry twarzy. I tutaj znowu wybieramy tonik dostosowany do typu cery. N a rynku kosmetycznym bez problemu znajdziecie toniki do każdego typu cery. Celowo nie podaje konkretnych marek bo ich wybór jest naprawdę duży. Każdy typ cery po zimie warto nawilżyć . Wahania temperatury, wiatr, śnieg i deszcz z pewnością podrażniły i wysuszyły nam nieco cerę dlatego zastrzyk substancji nawilżających jest jak najbardziej wskazany. Warto więc sięgać po kremy nawilżające zwłaszcza te zawierające w swoim składzie kwas hialuronowy jak również różnego rodzaju maski nawilżające i odżywcze. Proponujemy również zrezygnować z ciężkich kremów i fluidów. Zastąpcie je kosmetykami mineralnymi o znacznie lżejszej formule, zawierającymi w swoim składzie jak zawsze filtry przeciwsłoneczne chroniące przed działaniem promieniowanie UVA i UVB , które z każdym dnie będzie silniejsze. Nie zapominajcie o pielęgnacji ust. Ich regularna pielęgnacja jest bardzo ważna. Balsamy, pomadki ,błyszczyki do ust mają za zadanie nawilżać i natłuszczać usta a poprzez swój kolor przyciągać uwagę i skupiać ja właśnie na ustach.

Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne i upiększające powinny sprowadzić się do nadania cerze świeżości. Pamiętajcie iż mniej ciężkiego makijażu często oznacza lepiej nie tylko z punktu widzenia atrakcyjności naszego wyglądu pozbawionego efektu maski ale jest zdecydowanie korzystniejsze dla naszej cery, która zdecydowanie łatwiej oddycha. Delikatny makijaż z dyskretnie podkreślonymi oczami i ustami z pewnością ujmie lat i poprawi nie tylko kondycję skóry ale i wpłynie pozytywnie na dobre samopoczucie.  

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst