Płaty kolagenowe na twarz

Płaty kolagenowe to duże odkrycie zeszłego sezonu kosmetycznego. Reklamowane i zachwalane nie budziły początkowo zbytniego entuzjazmu. Okazało się jednak, iż są fantastycznym sposobem na nawilżenie i regenerację każdego typu skóry. Są one rekomendowane do skóry suchej, odwodnionej, pozbawionej blasku i świeżości. Wykonywane mogą być jako samodzielny zabieg nawilżająco - regenerujący bądź też ich nałożenie poprzedzane jest zabiegiem mikrodermabrazji czy też peelingu kawitacyjnego. W zasadzie nie ma jakiś przeciwwskazań zdrowotnych do korzystania z nich. Mogą być  i są stosowane na twarz i oczy. Nawilżają i pielęgnują szczególnie delikatną skórę wokół oczu.

Po przygotowaniu skóry twarzy do zabiegu poprzez jej oczyszczenie i wykonanie zabiegu peelingu kawitacyjnego lub w przypadku cer grubych i tłustych mikrdermabrazji i stonizowaniu skóry nakłada się płat kolagenowy na skórę. Płat spoczywa na skórze ok 40 minut po czym jest ściągany w jednym kawałku. Taki relaks z nałożonym płatem kolagenowym jest bardzo przyjemny. Po okresie jesienno- zimowym nawilża skórę przygotowując ja na nadejście pierwszych promieni słońca a w okresie letnim stanowi swoistego rodzaju kompres nawilżająco wyciszający podrażnioną słońcem skórę. Jego zastosowanie nawilży skór , poprawi jej koloryt i elastyczność a także wpłynie na poprawę naszego samopoczucia.

Jako zabieg typowo nawilżający możecie go spokojnie wykonać samodzielnie w domu. Gotowy płat można zakupić w dobrej drogerii kosmetycznej a jego nałożenie nie jest specjalnie trudne. Jeśli jednak ma być on tylko częścią zabiegu pielęgnacyjnego warto skorzystać z usług dobrej kosmetyczki, która w pełni wykorzysta drzemiący w nim potencjał.

 

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst