Sposoby na promienną skórę jesienią

Wraz z coraz mniejszą ilością słońca, krótszym dniem i szarą pogodą za oknem niestety często dopada nas jesienna chandra, której wcale jednak nie musimy się poddawać. Poświęcenie nieco uwagi sobie z pewnością sprawi, iż nasze samopoczucie znacznie  się poprawi.

Po wakacyjnym szaleństwie z pewnością przyda się naszej skórze nie tylko twarzy a całego ciała duża dawka dobrej energii, którą możemy jej dostarczyć poprzez relaksujące nas zabiegi kosmetyczne. Nie zawsze czas pozwala nam na skorzystanie z pomocy fachowców w ośrodkach spa czy salonach kosmetycznych ale na domowe spa każda z nas z pewnością może sobie pozwolić.

Aby dodać sobie energii a skórze witalności tak naprawdę nie trzeba wiele. Cały sekret tkwi w kilku prostych krokach:

1. Wykonanie złuszczenia skóry - usuniecie starego zrogowaciałego naskórka to niezbędny pierwszy krok, który znacznie ułatwi skórze przyjęcie składników aktywnych zawartych w maskach, które sobie zaaplikujecie. W celu złuszczenia naskórka radzimy sięgnąć Wam po Wasze ulubione peelingi dostosowane do rodzaju skóry, którą posiadacie. Do ciała polecamy peelingi średnio i drobnoziarniste a do twarzy znacznie bardziej delikatne ale równie skuteczne szczególnie w przypadku cery wrażliwej peelingi enzymatyczne.

2. Często po złuszczaniu od razu większość z nas przechodzi do nawilżenia bądź odżywienia skóry w postaci nałożenia maski. Proponujemy wcześniej stonizować skórę używając do tego celu Waszego ulubionego toniku. Wyrównanie ph skóry zwiększy przyswajalność substancji zawartych w kosmetykach. Jeśli chodzi o maski wybór jest ogromny. W drogeriach znajdziecie szerokie spektrum masek do każdego rodzaju skóry i problemu jaki na niej wystąpił wystarczy poświęcić kilka minut dy dokonać wyboru. Obecnie bardzo modne są maski o konsystencji galaretki. Możecie również samemu przygotować sobie maskę w domu jeśli macie tylko na to ochotę.

3. Po zmyciu maski letnią wodą proponujemy powtórnie dokonać tonizacji skóry i nałożyć Wasz ulubiony krem bądź też sięgnąć po olejki do skóry. Olejowanie skóry i włosów jest ostatnio bardzo modne a co ważne skutecznie nawilża i regeneruje skórę zwłaszcza jesienią, kiedy to szczególnie wymaga nawilżenia po okresie letnim kiedy była wystawiana na działanie promieni słonecznych. W zależności od rodzaju skóry jaką posiadacie polecamy sięgać po olejek arganowy, olejek ze słodkich migdałów, olejek z drzewa herbacianego. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiadającego jego potrzebom i oczekiwaniom.

Zdjęcia

www.freepik.com/free-photo/beauty-concept-close-up-gorgeous-young-brunette-woma...

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst