Wazelina kosmetyczna - praktyczne zastosowania

Wazelina kosmetyczna to najbardziej znany i rozpowszechniony kosmetyk. Jej szerokie zastosowanie w kosmetyce, medycynie i życiu codziennym sprawia, że znajdziemy ją niemal w każdej kosmetyczce, apteczce i domu. Wazelina kosmetyczna to wazelina biała bardzo często wzbogacona o barwniki i/lub aromaty stąd też tak wiele różnych rodzajów wazeliny kosmetycznej dostępnych na rynku. Wazelinę kosmetyczną można i stosuje się samodzielnie lub jako składnik maści i innych substancji natłuszczających.

W zaciszu domowym czy salonach kosmetycznych wazelina kosmetyczna bardzo często wykorzystywana jest do zabiegów znanych pod nazwą slogging. Na oczyszczoną skórę twarzy czy dłoni nakładamy naturalne kremy do twarzy. Następnie czekamy by się one wchłonęły. Kolejnym krokiem jest nałożenie wazeliny kosmetycznej, której zadaniem jest intensyfikacja działania kremu lub nałożonej emulsji. Wazelina w takim przypadku tworzy naturalną maskę na twarzy.

New Anna Cosmetic producent wazeliny kosmetycznej oferuje szeroką gamę produktów, spośród których z pewnością każdy znajdzie ten najlepszy właśnie dla siebie.

Połączenie wazeliny kosmetycznej z solą morską do kąpieli lub cukrem sprawi iż uzyskamy domowy pilling do ciała z wazeliną. Wzbogacić go można również kilkoma kroplami ulubionego olejku eterycznego. Wazelina kosmetyczna to również nie zastąpiony produkt w usuwaniu makijażu , sztucznych rzęs. Sprawdzi się również w pielęgnacji suchych i popękanych pięt. Najbardziej znane jest chyba zastosowanie wazeliny kosmetycznej w pielęgnacji ust i oczu.

Wazelina kosmetyczna to sprawdzony i skuteczny sposób na ochronę naszej skóry przed wiatrem, mrozem. Niezaprzeczalną zaletą wazeliny kosmetycznej jest jej niska cena i szerokie zastosowanie.

New Anna Cosmetics - producent kosmetyków naturalnych

Zdjęcia

Informacja

Porady zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować je z doświadczoną kosmetyczką.

Tekst

Tekst